Orákulum

20150630_133715_800

 

Příklad výkladu snů 


Hezký den Tao, zdál se mi na dnešek dost podivný sen, tak si dovolím Vás kontaktovat. Vracela jsem se odněkud k nám do chalupy a zjistila, že mám  v bundě po kapsách žáby (dost velké, tak akorát do ruky). V levé dvě a v pravé jednu. Vyběhla jsem kus od chalupy na louku s velkou louží (asi i pršelo, ale to si nejsem jistá), kde jsem bundu hodila do louže a vracela se zpět bez ní. Ale koukám, že žáby z kapes vylezly a roztouženě se za mnou ženou - teda skáčou (napadlo mě, že je škoda tam bundu nechat, že mi bude chybět, ale oželela jsem ji). Utekla jsem před nimi do chalupy, kde si ze mě všichni dělali kvůli tomu legraci. Pak jsem se vrátila autobusem do Prahy a se mnou jela i nějaká holčička. Viděla jsem, jak má také v kapse žábu, ale ona si toho nevšímala a v Praze šla do školy, kde si sedla do první lavice (já jsem asi stála někde vzadu a pozorovala ji, protože jsem byla zvědavá, jak si poradí...). Paní učitelka byla zvědavá, co se jí to hýbe v kapse, tak se k ní naklonila a v tu chvíli dostala přímo do nosu zásah žabím jazykem (jako když chameleon chytá mouchy na svůj lepkavý jazyk). Pak jsem se naštěstí probudila.

Těším se na sny, ve kterých budu řídit krásné auto a všichni okolo mi budou mávat a tleskat… ale když se zrovna neřítím neovladatelným autem z kopce, nebloudím v lese, kde mně promlouvá do duše rituálně pomalovaný bývalý manžel (bohužel jsem si ráno vzpomněla jen na jeho pomalovaný obličej, zbytek jsem zaspala), tak mě honí žáby. Jsem docela zvědavá, co mi napíšete.

Jak se tak dívám na Vaše sny, napadá mě spousta věci, ale budu se držet symboliky. Žába je symbol znovuzrození a vzkříšení. V Egyptě to byl posvátný symbol plodnosti. Vzhledem k tomu, že v jiném snu se Vám objevuje bývalý manžel a navíc ještě rituálně pomalovaný, může to v kontextu se symbolikou žab znamenat, že řešíte něco, co ještě nemáte dořešené a potřebujete se toho pocitu zbavit. Proto Vás žáby neustále jakoby pronásledují. Vaše já – osobnost, podvědomí, touží po nějaké větší změně. Možná i toho charakteru, že uděláte symbolickou tlustou čáru za něčím, co už chcete mít definitivně za sebou. Je to vlastně jakési pomezí mezi starým a novým životem. Holčička ve snu znamená, že si s tím zatím nedokážete úplně poradit. Může se to týkat bývalého vztahu, manželství nebo jakékoliv jiné oblasti z Vaší minulosti.  Nejlepší způsob řešení je nechat to plynout, zřejmě jde především o emoce a na ty je nejlepším lékem čas. Emoce jsou v našem myšlení na prvém místě, ovládají náš život ať už si to přiznáme nebo ne. A je potřeba jim naslouchat tak, jak to dělají děti. Rozum už jen vyvažuje, ale někdy také převezme autoritativní kompetenci, ale neměl by se nikdy osamostatnit od emocí. Díky nadvládě racionálního rozumu mohla vzniknout dogmata, pseudopravdy a polopravdy, které miliardám lidí naprosto dokonale ničí existenci a život. Takže zpátky k Vašemu snu – je to v podstatě poselství, které říká, že byste se měla zamyslet nad emocemi a myšlenkami, které se k Vám zřejmě až s obsedantní urputností vracejí z minulosti a s konečnou platností je všechny uzavřít. Neuvažovat o tom, že by se něco z minulosti mohlo vrátit nebo že byste možná mohla něco zkusit ještě jednou nebo cokoliv, co se týká minulosti opravit či upravit. Minulost, ke které se Vaše pozornost občas obrací, je třeba definitivně uzavřít.

S pozdravem T-R 

 

Dobrý den Tao, ráda bych vás požádala o výklad svého snu. Usínala jsem a najednou jsem se ocitla v místnosti plné knih. Byla to zřejmě knihovna, ale nebyla moc velká. Zvědavě jsem se dívala do regálů na jednotlivé knihy a se zájmem četla jejich názvy. Líbilo se mi jich hned několik, ale váhala jsem, kterou si mám vybrat. Nakonec jsem vybrala jednu s červenou skvrnou na obalu. Skvrna byla ve tvaru mapy. Bohužel si nepamatuji o čem byla. Pak jsem se probudila. 

Kniha je cenný produkt, ne každému se podaří vydat knihu, i když je pravda, že občas to napadne téměř každého a když se kniha povede, může svým obsahem obohatit nejednu lidskou mysl a nejeden osud. Knihu jako symbol moudrosti, vědění, zkušeností či souhrnu informací používá i hermetika. O tarotových kartách se často mluví jako o "knize moudrosti" nebo "knize osudu". Ve vašem snu se objevila knihovna a princip zvědavosti. Obé souvisí s tématem "hledání". Mapa je ukazatel cesty, navigace. Upozorňuje na určité teritorium, území. Principy hledání se budou v současné době odrážet i ve vašem životě. Je možné, že právě teď hledáte odpovědi na celou řadu otázek z vašeho života. Knihovna ve snu je malá, téměř rodinná. Červená barva souvisí s barvou krve, rodiny, je to barva energie, zdraví, lásky, zamilování. Z mantického hlediska se dá předpokládat, že otázky, které budete v nejbližší době řešit se budou týkat nového vztahu a pravděpodobně i společného bydlení. Vztah začal, představuje knihu, která ještě není napsaná nebo je zatím nečtená, nevíte, co vás čeká. Mapa znamená hledání cesty, patrně se ale nebude jednat o cestu za sluncem na dovolenou, symbolika spíše napovídá, že půjde o stěhování nebo přestěhování. Je tedy pravděpodobné, že o někom přemýšlíte, jestli to bude ten pravý, možná budete přemýšlet i o založení rodiny a začátku nového života, ale ještě si nejste tak úplně jistá. Červená skrvrna může také znamenat nebezpečí, že byste mohla díky novému vztahu vykrvácet, když uděláte chybu. To vše se vám promítlo do snu o návštěvě knihovny.

S pozdravem T-R