Amulety a talismany

 

20150701_232812_800

 

CONVERTE DOMINE, ET USQUE QUA, ET DEPRECIBILIS ESTO SUPER SERVOS TUAS  

Amulety a talismany by měly být v prvé řadě funkční. Pokud nejsou, nejsou to amulety a talismany, ale pouze ozdoby. Co je vlastně podstatou amuletu a talismanu? Proč mají někteří lidé více štěstí a úspěchu než jiní a přitom nemusí být schopnější, vzdělanější, majetnější atd.? Všechno se odráží v tzv. „voltu“ neboli v energetické a informační baterii, která je svým způsobem jedinečná a originální. Má ji nejen každý člověk, ale také každá rodina, organizace (např. mafie, sportovní mužstvo), národ, celé lidstvo. Tento volt jakoby vše ovlivňuje, má vliv na existenci všeho co je. To znamená, že i na náš život a osud. Volt má ovšem každý jinak silný, jinak naprogramovaný. Je to něco podobného jako informace a síla v genech, které předáváme svým potomkům. Oživujeme ho svými myšlenkami, slovy a činy.

Kletba je vlastně také určitým specifickým druhem voltu. Obvykle její účinek má změnit původní program voltu v neprospěch určitých osob, destabilizovat ho a ovlivnit ho naprogramovanou energii a informacemi. Obdobně působí negativní informace a energie v podobě pomluv nepřátelsky smýšlejících lidí, ať už je to konkurence, rivalové atd..

Dnes je to s amulety a talismany opravdu bídné. Přitom amulet a talisman nemusí být jen předmět, ale i slovo, modlitba, myšlenka, prostě informace a energie. Když se např. upřímně spřátelí dvě rodiny, či jen dva lidé, obvykle si dávají dárky, posílají si různá přání apod.. To vše už můžeme hodnotit i jako „volt“, protože např. dostanete něco pro štěstí a ta energie a informace darovaného předmětu či přání je tam již obsažena.

Při zkoumání účinků nabízených amuletu a talismanu je pak zajímavé, že tyto dárky a předměty mohou a často mívají větší sílu a lepší účinky než ty, které jsou vyráběné v továrnách sériově. Je to právě upřímná a živá myšlenka a přání darujících, je to většinou láska a přátelství, co je volt pár excelanc. Určitou výjimku tvoří amulety a talismany zhotovené a magicky ovlivněné od profesionálů. Ale takové se v naší republice mohou spočítat na prstech jedné ruky.

Na závěr Vám dám doporučení. Vyrábějte si vlastní volt, to není nikdy na škodu, vždy vám to přinese jen dobro. A jak? Zařaďte do svého denního programu meditace, modlitby nebo rituály, není podstatné jakou metodu použijete, všechno stejně skončí u Nejvyšší Síly ať už ji nazýváme jakýmkoliv jménem. Ta nakonec sama rozhodne, co se má stát. A pokud máte pocit, že máte téměř vše, a nic nechybí, tak i přesto bych doporučil si opatřit účinný amulet a talisman. Nikdy nebudete litovat.   

Postup při výrobě magického amuletu a talismanu

Pokud jste se rozhodli nechat si zhotovit amulet či talisman na zakázku, je důležité, abyste si pečlivě vybrali člověka, kterému svěříte jeho výrobu. Jak jsem již  uvedl. Při výrobě amuletu a talismanu hraje poměrně velkou roli sílá tvůrčí myšlenky a to nejen budoucího majitele, ale rovněž i tvůrce, v tomto případě je to většinou zlatník. Jistě dobře víte, že ne každý člověk, je pro výrobu magického předmětu na ochranu a štěstí, ten vhodný. Navíc šikovný zlatník vám může i před samotnou výrobou poradit nebo doporučit jak by mohl váš vysněný amulet či talisman lépe vypadat. Estetika hraje rovněž významnou roli, dodává magickému předmětu jedinečnou originalitu.

Já osobně si nechávám své amulety a talismany vyrábět v rodinné firmě manžlelů Kocmanových Zlatnictví - Zlatíčko. Jejich kompletní nabídku naleznete na webových stránkách http://www.zlatnictvi-zlaticko.cz .                                                        

Předmět, který si necháte zhotovit, by měl být zvolen s ohledem na jeho účinky.

Jako optimální je pro výrobu amuletu a talismanu zvolit kombinaci kamene a symbolu. Velmi dobré účinky mají kameny a symboly i samostatně. Z kovu se nejlépe na výrobu hodí zlato a stříbro. Výborně se mi také osvědčila měď a mosaz. Jinak lze použít i jiné kovy. Stříbro má například tu výhodu, že ho lze použít na přípravu léčebné vody. Pokud máte nějaký stříbrný předmět a ponoříte ho na noc do sklenice s vodou, kterou pak ráno vypijete, dosáhnete časem zlepšení svého zdravotního stavu. Ve středověku se používalo na výrobu svěcené vody stříbrných nádob. Nejlepší kov je však zlato. Je vynikajícím kondenzátorem.

Mimo kovu je rovněž vhodné dřevo. Zde zejména doporučuji dubové a santalové dřevo. Santalové dřevo má velmi dobré antidepresivní účinky a proto působí blahodárně na lidskou mysl. Používá se například na výrobu džapamály (růženec, kde je navléknuto 108 korálků).  Tento růženec je vhodný na recitování manter. O dubu je známo, že byl velmi ceněn tajemnými druidy. Dubové dřevo je velmi tvrdé, odolné a je nositelem magické síly a energie přírody. Z tohoto důvodu je také vhodné na výrobu magických hůlek.

V magii se pro výrobu magických hůlek používá také jasanové dřevo, lískového dřevo, akátové dřevo a vrba.

Digitální amulet a talisman

Jedna ze zajímavých novinek v oblasti amuletů a talismanů je digitální amulet. Otcem digitálních amuletů je Raven Argoni.  Digitální amulet je jedním z nejúčinnějších amuletů vůbec. Ale musí být dobře zhotoven. Není snadné jej vyrobit. Jeho síla je vždy vázána na sílu jeho tvůrce. O digitálních amuletech se více dozvíte na webových stránkách www.digi-amulet.cz. Já osobně jsem si vyrobil i svůj vlastní digitální amulet. Jeho výroba mi zabrala hodně času. Ale vyplatilo se to. Má opravdu velmi silné účinky.